Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2006

2006

Vinohradské divadlo

20. 4. 2006

Dnes jsem skutečně mířila do nejvýše položeného místa Vinohradského divadla k paní Vilémě Motlové. Ta neuvěřitelná dáma tu pracuje více než 50 let

Více

Herecké romance

19. 4. 2006

Koncem dubna vyjde v nakladatelství Brána druhé, doplněné vydání mé knížky Herecké romance a to je důvod, abych si ji také zpropagovala. Sešla jsem se proto po čtyřech letech znovu se synem Karolíny Slunéčkové Rudolfem Vodrážkou, který mi do knížky vyprávěl příběh své maminky a nyní jsme to trochu posunuli a ve Vlastě bude mluvit víc o svém osudu. Prozradila jsem mu, že se chystám k paní Motlové, vedoucí skladu kostýmů ve Vinohradském divadle, která si jistě jeho maminku pamatuje. Rudovi se rozzářily oči: 'Tak se jí zeptejte, jestli ještě u sebe má věci z mámina šuplíku. Prý je tehdy vzala k sobě.'


Vlastimil Brodský

14. 4. 2006

Nevím, co mě to posedlo, abych se zrovna na Velký pátek vypravila na Vinohrady do Jičínské ulice do domu, kde bydlel Vlastimil Brodský.

Více

Božidara Turzonovová

6. 4. 2006

Také jste si všimli, že kdykoli potřebují čeští režiséři ozvláštnit svůj film či divadlo, pozvou slovenskou herečku? V Čechách pracuje často Milka Vašáryová, Ingrid Timková, Anička Šišková a nyní i Božidara Turzonovová, která kdysi zářila v českých filmech o Karolíně Světlé a Emě Destinnové. Když jsem jí dnes během rozhovoru řekla, že to byly filmy, které mě v dospívání silně ovlivnily a díky nim jsem pak zhltla všechny romány Karolíny Světlé i její milostné dopisy s Nerudou stejně jako všechnu lliteraturu o božské Emě, odpověděla krásně: 'Víte, že to, co říkáte, pro mě znamená víc než dvacet Oskarů?' Božidara nyní jezdí do Prahy kvůli představení Ginger a Fred, jejichž příběh ji samotnou dojímá. Ona pak zase dojímá své diváky v divadle Broadway.

Pavel Trávníček

29. 3. 2006

Navštívila jsem Pavla Trávníčka, věčného prince z pohádky Tři oříšky pro Popelku, v jeho novém působišti v Maceškově paláci, kde sídlí slavné Bio Illusion. No, slavné. Ono jde spíš o zašlou slávu, neboť mladí lidé dnes chodí pouze do multiplexů anebo nechodí do kin vůbec a na to doplatilo i tohle prvorepublikové kino. Pavel je však svým způsobem dobrodruh, a protože už od roku 1998 provozuje svou vlastní divadelní společnost, rozhodl se, že tyhle prostory zkusí oživit. Bude tu hrát divadlo, promítat filmy na mobilním plátně a pořádat další kulturní akce.

Jinak jsem tak jako mnozí další obyvatelé naší republiky žila hlášením stavu vod, neb bydlím v záplavové oblasti. Zatím se mě to ještě bezprostředně nedotýká, ale když jsem viděla v televizi ty nešťastné lidičky, kteří sotva doopravili své příbytky po povodni minulé, už se na ně valí voda nová, bylo mi do breku. Co se to s tou naší přírodou děje? Já vím, zasloužíme si její pomstu za to, jak se k ní chováme...ale stejně mě to znepokojuje. Povodňové trauma má samozřejmě i své pozitivní momenty - dobrovolní hasiči jsou opět hrdinové a přátelé, kteří se zeptají třeba jen esemeskou, zda něco nepotřebuju, jsou opravdu ti praví přátelé. Hodnoty se v tyhle chvíle ujasňují.

Honza Burian

22. 3. 2006


Honza Burian, kterého jsem viděla před týdnem na tiskovce, mi nedal spát. Přece jen je okouzlující. Skládá písničky o ženách a umí být empatický. Domluvila jsem si s ním schůzku, ale neuvědomila jsem si, že budu mít po obstřiku bolavých zad problémy s pohybem. Nejen, že mi pomáhal do auta a z auta, otevíral dveře, ale ještě mě v bufáči České televize na Kavčích horách pohostil a tác s dortem a čajem donesl až ke stolu. Navíc potom barvitě vyprávěl o svém slavném tatínkovi a také o mamince, herečce a spisovatelce Zuzaně Kočové, která na něj měla největší výchovný vliv (tatínek zemřel, když bylo Honzovi sedm). Dostali jsme se v povídání až na Hradčanské náměstí, kde Honza dělá domovníka v Martinickém paláci, a tudíž zde i jako jeden z posledních Mohykánů i bydlí. Jen o pár domů dál žil jako kluk, a to byly Hradčany ještě plné dětí a starých babiček. U mariánských sloupů hrál s klukama fotbal a u Lorety sáňkovali. Dnes je tu všechno krásně opravené, ale žijí tu jen instituce a proudí zahraniční turisté...

Karel Fiala

21. 3. 2006


Zdá se, že je konečně jaro (sluníčko semtam vysvitne a je to cítit ve vzduchu). V Muzeu hlavního města Prahy se sešli jarně naladění a plní elánu herci a příznivci Hudebního divadla v Karlíně

Více

E.F.Burian

16. 3. 2006

Honza Burian uspořádal tiskovou konferenci v Divadle Archa, které se do roku 1991 jmenovalo Divadlo E.F.Buriana, tedy podle Honzova otce.


Více

Jarda Štercl má prima dceru

14. 3. 2006

Známý komik Jarda Štercl už mezi námi není 10 let, ale jeho plakát stále zdobí předsíň vinohradského bytu jeho druhé ženy, kde také vyrůstala jediná hercova dcera Eva.

Více

Jaroslava Obermaierová

8. 3. 2006


Jaroslava Obermaierová oslaví v dubnu kulaté narozeniny. Nejraději by je prý strávila v klidu na své chalupě, ale přátelé ji asi úplně v klidu nenechají.

Více

Nahoru