Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2006

2006

Kristýna v Ilfracombe

16. 7. 2006

Kristýna dorazila do malého pobřežního městečka Ilfracombe do rodiny, u níž bude 14 dnů ubytovaná, aby se přes den učila v místní škole anglicky.

Více

Letiště Ruzyně

15. 7. 2006

Nehodím se pro tenhle svět - bloudím v něm, ztrácím orientaci, je pro mě nepřehledný, příliš zalidněný a zaautovaný, přetechnizovaný. Dodnes jsem se nezkamarádila s bankomatem, ani s žádným podobným přístrojem...a když jsme dnes s mým mužem vezli mladší dceru Kristýnu na ruzyňské letiště, všechny tyhle pocity se mě zmocnily naráz. Nebyli jsme tu několik let a nevěděli jsme, kam vlastně jet, kde zaparkovat...Vyrostl další terminál, parkovací budova, je to určitě chvályhodné a úžasné, ale já si oddychla, když se nám vůbec podařilo všechny ty základní úkony zvládnout. No a když jsme se s dcerou rozloučili a vrátili se do centra města, už jsem od ní měla esemesku, že letadlo do Londýna má hodinu zpoždění. Tak jsem si říkala, že přes všechny ty vymoženosti se dějí stále stejné zádrhele. Ale dost možná, že všechno je jinak. Že vzdušný prostor byl v tu chvíli tak zahlcený jinými stroji, že zkrátka letadlo s Kristýnkou už nemělo kam vzlétnout. Že jsme stejně jako zemi zasvinili i to modré nebe a i tam je dnes jedna velká zácpa. Hlavně, že nakonec šťastně doletěla. Díky, kapitáne!

František Soukup

14. 7. 2006

Mé dcery se mi občas smějí, že zpovídám jen staré lidi nebo sleduju jejich osudy. Tak teď jsem jim konečně mohla předvést, že 'to umím' i s mlaďochy.

Více

Tereza Brdečková

13. 7. 2006

Někdy se už dopředu na setkání těším - a inteligentní spisovatelka a dcera legendárního tvůrce Limonádového Joe Tereza Brdečková nezklamala.

Více

Arnošt Lustig s dcerou Evou

3. 7. 2006

Další horký letní den. Po Praze se pohybují jen cizinci, zdatní sokolové, kteří mají slet a pak už jen Arnošt Lustig, pro kterého je léto vždycky ve znamení návratů do Čech.

Více

Jana Brejchová v Nerudovce

1. 7. 2006

Říkám tomu noční balkónové scény. Nevím, jak to mají lidé mimo centrum města, ale tady v Petrské čtvrti začíná ruch kolem druhé ranní. Pár unavených opilců se zastaví zrovna na rohu naproti našemu balkónu a mají potřebu hlučně probírat něco velmi důležitého, například kolik toho za večer vypili. Když už to probírají půl hodiny, zcela bezpečně mě probudí a já si nechtěně jejich opilecké dialogy vyslechnu. Dnes v noci mladý muž dokázal na téma vodka hovořit hodinu. Zajímalo by mě, zda je tak řečný i za střízliva. Dopoledne jsem šla k paní Brejchové autorizovat rozhovor a pod okny v Nerudovce jí tak vřískaly reproduktory s hudbou, že jsem svou noční anabázi považovala proti tomu za malé drobné nic. Pak jsem ale vstoupila do jejího bytu a zvuky téměř vymizely. To ty staré tlusté zdi, napadlo mě. Takže jak to vlastně bylo za Shakespeara? Slyšela Julie vůbec něco?

Více

Vysvědčení

30. 6. 2006

Děti dneska dostávaly vysvědčení a mně docela chybělo, že starší dcera už ho nedostává, neb studuje vysokou školu, a mladší ho taky nedostala, neboť je se spolužáky v Chorvatsku u moře.

Více

Martin Preiss

29. 6. 2006

V zahradní restauraci Divadla Na jezerce jsem měla sraz s Martinem Preissem.

Více

Kráska v nesnázích

27. 6. 2006

Když jsem naposledy zpovídala Janu Brejchovou, měla jsem zrovna svátek stejně jako její nejoblíbenější sestra. ...

Více

Kateřina Burianová

20. 6. 2006

Navštívila jsem výbornou herečku Národního divadla Kateřinu Burianovou v jejím prosluněném vinohradském bytě, kde je část stropu prosklená a z křesla se díváte na nebe a máte pocit, jako byste se ocitli někde v lázních.

Více

Nahoru