Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2007

2007

Gentleman Vinnetou

28. 1. 2007

Nedělní odpoledne, na ulicích to klouže, a já se spolu s fotografem Jardou Jiřičkou opatrně blížím po nábřeží k domu, kde bydlí Vinnetou, pardon Stanislav Fišer.

Více

Dora z Popelky

26. 1. 2007

Filmová i televizní verze slavné pohádky o Popelce (Popelka a Tři oříšky pro Popelku) provází životem Danielu Hlaváčovou. Pokaždé v nich hrála Popelčinu sestru Doru.

Více

Jiřina Jirásková a Jana Fabiánová

24. 1. 2007

Co mají tyto dvě ženy společného? Obě si skládaly vzájemně poklony na křtu CD mladé talentované zpěvačky Jany Fabiánové, která se rozhodla upsat jazzu.

Více

Papírová platidla

21. 1. 2007

Právě jsem do Textů zavěsila fejeton o sběratelích známek a jiných trofejí. Budete-li chtít, klikněte si na něj. Najdete tam obrázky tří bankovek, které nejen mě provázely dětstvím...

Více

Václav Vorlíček

18. 1. 2007

Režisér Václav Vorlíček právě začíná přípravy na svůj další film o sympatické čarodějnici Saxaně a její dcerušce téhož jména.

Více

Jiřina Švorcová

16. 1. 2007

Ve svém bytě ve Střešovicích mě přijala herečka Jiřina Švorcová, která dodnes v mnoha lidech vzbuzuje nejrůznější emoce.

Více

Pražské památky

11. 1. 2007

Miluju starou Prahu, její domy, atmosféru - i když - mizí mi před očima. Nevolám po starých časech, kdy šedé ulice a oprýskané omítky sice skrývaly kouzlo omšelého, ale byly zároveň i smutné.

Více

Kvaska

10. 1. 2007

Režisérka Mirjam Landa mě mile překvapila zdařilým filmem Kvaska, který se chystá do kin. Natočila ho za 20 dnů v prostředí divadla Kalich, kde se svým mužem Danielem Landou úspěšně působí.

Více

Na Sibiřském náměstí

6. 1. 2007

Na Sibiřském náměstí v Bubenči na vás dýchnou zašlé časy socialismu. Ve zpustlém parčíku dlí torzo fontány s železobetonovými bazény a bronzovými reliéfy. To vše v blízkosti ruské školy a kubánské ambasády.

Více

Dovětek ke Karlovu

5. 1. 2007

Na adrese http://prahamhd.vhd.cz/Koleje/karlov.htm jsem našla další pozoruhodné informace o pozůstatku kolejí před Muzeem policie.

Více

Nahoru