Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2012

2012

Stoletá dáma z Petrské čtvrti

30. 1. 2012

Eliška Štréblová se narodila v roce 1911, a na sklonku loňského roku oslavila sté narozeniny. Zatímco spousta žen svůj skutečný věk zamlčuje, Eliška ho už klidně může prozradit.

Více

Jak se bourá Praha

29. 1. 2012

Vsadím se o slušnou částku peněz, že si málokterý Pražan všiml bourání v ulici Na Florenci. Moc lidí totiž tudy nechodí, ulice není zrovna vzhledná. Nedávno se tu již bouraly stavby, patřící k areálu Masarykova nádraží, teď se ovšem bourá ve velkém.

Více

Honza Tříska už zase běhá Prahou

28. 1. 2012

Je to jeho rituál už pětatřicátý rok. Jan Tříska vstane ve 4.30 a jen tak nalačno vyběhne do setmělých ulic. Nesmí vynechat jediný den v roce bez ohledu na to, zda je doma v Kalifornii nebo někde jinde.

Více

Jak staří rockeři vzpomínají na socialismus?

24. 1. 2012

V Luxoru se v úterý odpoledne křtila kniha nazvaná O socialismu s láskou. Pro někoho možná název trochu provokativní, ale zbytečně.

Více

Nataša Gollová - 100 let od narození!

21. 1. 2012

Po delší době jsem se opět sešla s Alešem Cibulkou - jak jinak, než kvůli Nataše Gollové. 27. února totiž uplyne 100 let od jejího narození! 

Více

Dočká se Emil Hácha rehabilitace?

10. 1. 2012

Letos uplyne 140 let od narození JUDr. Emila Háchy, prezidenta, který se nechtěně stal pro mnohé symbolem zrady. Prezidentský úřad přijal pod tlakem a za jeho vykonávání ho chtěli na konci války odsoudit.

Více

Sama v čase normálnosti

9. 1. 2012

Po včerejším odvysílání tv filmu Sama v čase normálnosti některé z vás zaujalo, že mi ve Fototržišti visí fotky z natáčení, které se odehrávalo v nemocnici v Měšicích.

Více

Jak to bylo s Petrovickou?

8. 1. 2012

Přišel mi zajímavý dotaz od studentky Terezy /viz rubrika Diskuse/: Jak to bylo s Jiřinou Petrovickou, zda si vydupala roli Matky v Národním divadle, když to jinak byla tak sympatická žena a skvělá herečka.

Více

Adolf Born kreslí své dědečky

8. 1. 2012

Žijící malířská legenda Adolf Born ve svých jednaosmdesáti letech vstává denně před šestou hodinou a pilně kreslí. Ze spánku ho totiž budí kníračka Apolena a rozverný papoušek. 

Více

Chodíte rádi na Vyšehrad?

7. 1. 2012

Pokud ano, jistě znáte i domek na snímku (vpravo). V něm žila Popelka Biliánová, vlastním jménem Marie Popelková.

Více

Nahoru