Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2014

2014

Když se ženy z Marsu zamilují

25. 9. 2014

Nepovažuji se za ženu z Marsu, ale občas sáhnu po téhle literatuře, abych se ujistila, jaké problémy ženy vlastně dneska řeší a pak si je porovnala s problémy svých dcer.

Více

Jatka78

25. 9. 2014

Líbí se mi, když staré industriální prostory dostanou novou náplň. To se nyní přihodilo i halám číslo 7 a 8 v holešovické tržnici.

Více

Cukráři ve Ctěnicích

21. 9. 2014

Pokud vám tak jako mně dodnes jméno Ctěnice nic neříkalo, pak vězte, že je to krásný zámek ve Vinoři, opravený před pár lety a sloužící nyní jako pobočná výstavní síň Muzea hl. města Prahy.

Více

Zmizelá Praha tentokrát o vojsku

20. 9. 2014

O svém obdivu k edici nakladatelství Paseka Zmizelá Praha už jsem psala nejednou. Tentokrát v ní vyšla knížka Zdeňka Míky Vojsko a vojenské objekty.

Více

Bez morálky

18. 9. 2014

Stále si s nějakými intelektuály vyměňuji názory na to, proč se tady po listopadu 1989 tak neuvěřitelně dařilo všem hajzlům, podvodníkům a slušní lidé byli zticha a téměř neviditelní.

Více

Nuselský most je zralý čtyřicátník

17. 9. 2014

Nuselský most patří ke krajině mého dětství. Když jsme jako malá chodívala do parku Folimanka, v jehož zadní části tehdy ve starém omšelém domku ještě přebývala jakási cikánská rodinka a vše bylo tak trochu divoké a zpustlé, začaly se znenadání nad údolím vztyčovat hrůzostrašné nohy. 

Více

Vyšlo další číslo Dědictví

16. 9. 2014

Právě vyšlo další číslo časopisu ochránců a přátel našeho kulturního dědictví, vydávané občanským sdružením Karel IV. pod názvem Dědictví koruny české.

Více

Dušičky na obzoru

14. 9. 2014

Deštivé počasí nám připomíná, že už brzy přijdou další Dušičky a my za nimi poputujeme po různých hřbitovech s kytičkou a zapálenou svící.

Více

Soudný den na Nákladovém nádraží

14. 9. 2014

Jak využít industriální prostory, které už neslouží původnímu účelu? Na to už přišli na mnoha místech světa a občas už i u nás. Nákladové nádraží Žižkov se díky fantazii režisérů Iva Kristiána Kubáka a Marie Novákové stalo arénou pro hru Soudný den.

Více

Co neodnesl čas

12. 9. 2014

Pokud jen trochu rádi vzpomínáte na staré časy a chcete si připomenout, jak to vypadalo v Praze třeba v 60. letech, zajděte na Staroměstskou radnici na výstavu fotografií Jovana Dezorta (*1934).

Více

Nahoru