Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2014

2014

Fotograf Dvořák vystavuje na netradičním místě

11. 9. 2014

Přímo pod dohledem všech předků Ivana a Václava Havlových v privátním klubu Koníček v pasáži Lucerna jsou od včerejška vystaveny snímky fotografa Josefa Dvořáka.

Více

Braník sobě potřetí

9. 9. 2014

Přišla mi pozvánka na již třetí ročník sympatické akce - festivalu Braník sobě. Pokud nevíte, co se sobotou 13.9., vyrazte do Braníka!

Více

Také doma hrajete kvarteto?

21. 8. 2014

Fauna, flóra, historie, auta, letadla i pohádky. To vše najdeme na kartách oblíbené hry kvarteta, jejichž výstava začíná 28. srpna v přízemí Paláce YMCA v Praze Na Poříčí 12.

Více

Mezi squattery na Barrandově

16. 8. 2014

Při dnešní návštěvě Barrandova, a především jeho chátrajících Teras, jsem měla možnost projít si i vilu ve Skalní ulici 21. Tři zdejší squatterky (celkově jich tam je ale prý mnohem víc) si právě vařily nudle na malém vařiči.

Více

Pan Deyl se zase vrátil!

15. 8. 2014

Kamarád Tomáš Franke mi poslal fotografii a dobrou zprávu, že bysta Rudolfa Deyla, která byla před časem odcizená, se vrátila tam, kam patří.

Více

Rozhovor (nejen) o retru

9. 8. 2014

Pokud si chcete přečíst rozhovor, který se mnou byl pořízen na téma retro, klikněte zde:


http://www.i60.cz/clanek_8909_novinarka-blanka-kovarikova-mam-rada-retro-ale-i-pokrok.html

Více

Jak světoběžník Sequens obsluhoval Beneše

3. 8. 2014

Mám ráda Hrabalovu knihu Obsluhoval jsem anglického krále. Číšníků a hoteliérů s podobnými osudy má tahle republika povícero. Jeden z nich se jmenoval Josef Sequens.

Více

Brazílie - stát na pomezí divočiny

29. 7. 2014

Co má rodič dělat, když mu jeho milovaný potomek sdělí, že pojede do Brazílie, a to hned na několik měsíců? Těžká rada. Já zatím obstarala průvodce....

Více

Zabraňme zničení poklidné Výtoně

27. 7. 2014

Jistě to souvisí s létem, ale i s mým silným citovým vztahem k Výtoni a Podskalí, že v poslední době stále kroužím kolem témat Vltavanu, Vltavy, náplavky. Nyní mě vyburcoval rozhovor Daniely Drtinové s architektem Jaroslavem Zimou o železničním mostu.

Více

Nejrychlejší muž z Jamajky

26. 7. 2014

Přiznám se, že sport zrovna moc nesleduju, ale nejrychlejšího běžce všech dob Usaina Bolta z Jamajky jsem nemohla přehlédnout. Nakladatelství Mladá fronta nyní vydalo jeho áutobiografii Rychlejší než blesk. Můj životopis.

Více

Nahoru