Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2015

2015

Hrob Marie Hübnerové

6. 10. 2015

Za pár dnů, 12. října, uplyne 150 let od narození skvělé komičky Národního divadla Marie Hübnerové. Komického kousku se dopustila i na vlastním hrobě, kde najdete chybné datum. 

Více

Odešel jeden z nejlaskavějších herců

2. 10. 2015

Lubomír Lipský byl jedním z nejlaskavějších herců, jaké jsem měla tu čest poznat. I ve vysokém věku přišel do klubu Městských divadel pražských, kde působil, jen proto, aby poskytl rozhovor.

Více

Kde si přečíst mé články?

28. 9. 2015

Často se mě ptáte, kde si můžete přečíst mé aktuální články. Je pravda, že na svůj blog je nestíhám dávat, ale občas se nějaké přece jen objeví jinde na internetu.

Více

Ivan Kraus vydal další knihu

24. 9. 2015

Ivan Kraus má v životě jednu velkou kliku: totiž svou drobnou manželku. Naďa Munzarová je jeho paměť, jeho opora a svým způsobem i tisková mluvčí.

Více

Desfoursky palác oživne (ale jen na chvíli)

24. 9. 2015

Kolem Desfourského paláce jsem několik let chodila, když jsem pracovala v redakci Večerníku Praha v ulici Na Florenci. Tehdy ještě nebyl úplně prázdný.

Více

Na návštěvě u Arnošta Moulíka

21. 9. 2015

Stále znovu a znovu se mi osvědčuje stará známá pravda, že čím větší osobnost, tím skromnější. Jeden z našich nejvýznamnějších žijících dirigentů Arnošt Moulík mi dnes vyprávěl o svém životě.

Více

Marketa Lazarová trochu jinak

17. 9. 2015

Festival Struny podzimu uvede 9. října velkolepě pojaté koncertní uvedení hudby k filmu Marketa Lazarová fenomenálního skladatele Zdeňka Lišky.


 

Více

Vzpomínka na Petra Haničince

15. 9. 2015

Dnes by Petr Haničinec slavil 85.narozeniny a přesně na toto výročí přichystala nakladatelka Slávka Kopecká spolu s ředitelkou Fidlovačky Eliškou Balzerovou křest jeho monografie.

Více

Milý Ondřeji, všechno nejlepší!

13. 9. 2015

Ondřejem Suchým se znám už hodně dávno a jeho tvorbu sleduju vždy s potěšením. Líbí se mi, že většina jeho věcí se rodí v malebném kokořínském údolí a jakoby tou atmosférou byla nasáklá.

Více

Autentický skvělý Suchý

11. 9. 2015

V dnešní době, kdy jsme zahlceni všudypřítomnými ruchy a obrázky a celé dny jen civíme do počítačů, vítám možnost zklidnění a zaposlouchání se do audionahrávek mluveného slova.

Více

Nahoru