Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2016

2016

Tomáš Vorel pouští své filmy do světa

5. 3. 2016

Oceňuju přístup režiséra a producenta Tomáše Vorla, který se rozhodl postupně pustit své filmy na youtube, tedy do světa.

Více

Zámek s vůní benzínu

23. 2. 2016

Výpravnou a graficky zdařilou publikací Zámek s vůní benzínu potěší nakladatelství Mladá fronta jistě nejednoho příznivce historie motorismu.

Více

Setkání s tanečnicí

20. 2. 2016

Díky plzeňskému kolegovi Jiřímu Šantorovi jsem dnes navštívila bývalou tanečnici Martu Beránkovou, která prožila velmi dobrodružný život ve světě, aby se v 90. letech vrátila do vlasti.

Více

Mimořádná publikace - Děti v Brně

13. 2. 2016

Skutečně mimořádnou publikaci - jak po obsahové, tak po fotografické stránce -  nazvanou Děti v Brně vydalo Nakladatelství Doplněk.

Více

Werichovy forbíny vzpomínek

11. 2. 2016

Ještě mám v živé paměti, když před 13 lety křtilo nakladatelství Lotos  Werichovy Forbíny vzpomínek I, na nichž se podílela Stella Zázvorková a Jiří Melíšek.

Více

Jak se fotilo ve Večerní Praze?

5. 2. 2016

Není  nikdy nic moc hezkého být u zániku čehokoliv. V mém případě jsem zažila, když se balila redakce Večerníku Praha z nechvalně proslaveného baráku Rudého práva, kde je teď ne o moc hezčí Florentinum.

Více

První role Zorky Janů

4. 2. 2016

V souvislosti s filmem o Lídě Baarové se nyní často píše i o její nešťastné mladší sestře Zorce Janů, která po druhé světové válce spáchala sebevraždu, když ji kolegové vyhnali z divadla.

Více

Návod k použití

4. 2. 2016

Tak se doma nemůžeme shodnout. Vystihla ilustrátorka Gabriela Ryšková podobu našeho Tomíka nebo ne? Já zastávám názor, že jeho rysy vystihla, ale nakreslila ho tak, jak by mohl vypadat třeba za dva tři roky.

Více

Ach ti naši prezidenti!

30. 1. 2016

Možná to ode mě může znít trochu rouhačsky, ale já vlastně nevím, jestli jsem si nějakého prezidenta v našich dějinách až tak vážila. Samozřejmě tu byl "tatíček Masaryk", jak se mu přezdívalo - tak asi ano, byl jistě výjimečný. 

Více

Další báječný muž s klikou - Oldřich Bašus

29. 1. 2016

Tak se ke mně během pár dnů dostává příběh dalšího filmového nadšence, který za první republiky promítal filmy v pražských biografech, aby si posléze obstaral licenci na vlastní cestovní kino.

Více

Nahoru