Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2016

2016

V.I.P.vraždy

27. 1. 2016

Již příští neděli 7.2. spustí TV Prima nový seriál, nazvaný V.I.P.vraždy. Sama jsem upřímně zvědavá, zda mě další detektivní seriál, kterých se v poslední době zrodilo opravdu mnoho, příjemně překvapí.

Více

Nový Zéland

25. 1. 2016

Právě se mi dostal do ruky turistický průvodce Nový Zéland z osvědčené řady Rough Guides (vydalo Nakladatelství JOTA) a už jsem v duchu cestovala.

Více

Oprášený Baron Prášil

25. 1. 2016

Mám ráda dobré zprávy, i když jich, pravda, nebývá příliš. Právě mi přistála informace, že začíná digitalizace dalšího filmového skvostu Karla Zemana Baron Prášil.

Více

Film o Lídě Baarové - chvíli parodie, chvíli muzikál

23. 1. 2016

Tak si také musím přihodit svou trošku do mlýna. Všichni mluví o filmu o Lídě Baarové, jakoby snad ani jiné téma neexistovalo. Konečně jsem se tedy na něj šla podívat.

Více

V mlžném oparu

22. 1. 2016

Zatímco pražský Wiehlův dům na Václavském náměstí zná asi většina z vás, Wiehlova vila v obci Smolnice na Lounsku je poměrně utajená a tajuplná.

Více

Miroslav Ferkl - příběh statečného muže

21. 1. 2016

Nikdy mě nepřestanou fascinovat příběhy zdánlivě obyčejných lidí, kteří nepatří do kategorie prvoplánových hvězd čili VIP: Takový byl i Miroslav Ferkl, za první republiky provozovatel několika pražských biografů.

Více

Zemřel emeritní policejní rada Dočekal

17. 1. 2016

Dostala se ke mně smutná zpráva, že dnes ve věku 73 let podlehl rakovině slinivky emeritní policejní rada Miloslav Dočekal.

Více

Poutník Zibura napsal skvělou knihu!

14. 1. 2016

Znáte to - od zavedených autorů čekáte něco skvělého, od neznámých nemusíte čekat nic. A o to lepší je pak požitek, když se prvotina povede. Ladislav Zibura se ovšem už mezitím proslavil.

Více

Novinky z Městských divadel pražských

14. 1. 2016

Městská divadla pražská hlásí dvě chystané novinky, které slibují zajímavou podívanou. Režisér Miroslav Hanuš chystá pro Divadlo ABC světovou premiéru hudební revue Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Více

Neuchopitelný Daniel Hůlka

12. 1. 2016

Daniel Hůlka Diagnóza Blíženec - tak zní název knihy, kterou o známé muzikálové hvězdě napsala Miroslava Besserová. 

Více

Nahoru