Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2018

2018

2 x pro kluky z Paseky

23. 3. 2018

Nakladatelství Paseka připravila dvě knižní lahůdky pro kluky. Tou první je komiks Artur a zlaté lano britského kreslíře Joea Todda-Stantona. Přestože má jeho kniha jen 48 stran, autor na ní pracoval 4 roky a na výsledku je to znát.

Více

Nezdolná, nezničitelná...

19. 3. 2018

Vidět Jiřinu Bohdalovou v roli Generálky v Divadle Na Jezerce je zážitek stejně, jako když tam hraje Paní plukovníkovou. V květnu se tak stane po dvě stě padesáté!

Více

Luděk Munzar - hýčkání rozhlasem

19. 3. 2018

Nezapomenu, jak moc otrávený byl Luděk Munzar, když se počátkem 90. let rozhodl k odchodu z Národního divadla. O herectví tehdy nechtěl ani slyšet!

Více

Kouzlo sněhu

18. 3. 2018

Přiznám se, že jsem v pražské ZOO nebyla nikdy v době, kdy padal sníh. Proto mě asi tak "dostaly" snímky, které mi odtamtud dnes přišly.

Více

Zemřel muž neotřelých názorů

18. 3. 2018

Ve věku 89 let včera zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler, který vždy uměl svými neotřelými pohledy na svět vyprovokovat své čtenáře a posluchače z letargie.

Více

Keltský obřadní kámen

15. 3. 2018

Marie Metličková, úžasná starostka Břežan, rodné obce mé maminky, mi včera poslala magický snímek keltského obřadního kamene. Ve skutečnosti jde o tři na sobě poskládané velké ploché kameny, které sloužily jako oltář. 

Více

Není primátor jako primátor

14. 3. 2018

Proč mám být jako občanka Prahy /od svého narození/ urážena primátorkou, které je evidentně metropole ukradená? Nejsem ani zpovykaná, ani nic podobného, po Praze jezdím MHD a "neblokuju" tedy silnice a polorozpadlé mosty.

Více

Kouzlo bakelitu

13. 3. 2018

Bakelit je takové pěkné slovo, nezdá se vám? Tenhle materiál si nechal patentovat chemik Leo Hendrik Backeland a tím odstartoval vstup plastů do průmyslu i do běžného života.

Více

Pan rada Vaňásek střeží naši domácnost

11. 3. 2018

Když se prvního listopadu loňského roku /tedy v den jeho narozenin/ podařilo na Arbesově náměstí odhalit pamětní desku policejnímu radovi Josefu Vaňáskovi, měla jsem z toho samozřejmě velikou radost.

Více

Horníček v Šemanovicích

10. 3. 2018

Radioservis právě vydal audionahrávku dvou setkání Miroslava Horníčka, jehož sté narozeniny si letos připomínáme, s Ondřejem Suchým v jeho společenském minicentru v Šemanovicích.

Více

Nahoru