Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2018

2018

První dáma gobelínu

9. 3. 2018

V dnešním vydání deníku Právo najdete článek o první dámě gobelínu Marii Teinitzerové, o níž jsem sama donedávna ani netušila.

Více

Jan Přeučil - ambasador YMCA

7. 3. 2018

Budova pražské organizace YMCA na Poříčí si letos připomíná 90 let od svého otevření. Při té příležitosti byl dnes herec Jan Přeučil, kterého sem kdysi přivedl jeho otec, jmenován prvním ambasadorem této nejstarší mládežnické organizace na světě.

Více

Srdce v kleci

1. 3. 2018

V záplavě knížek s nejrůznějšími žhavými tématy mě doslova pohladila po duši obálka s ilustrací Vincence Morstadta a známou fotografií básníka Nerudy. A pak ten název! Srdce v kleci.

Více

Viadukt bez viaduktu

27. 2. 2018

Praha nás stále překvapuje. Třeba tím, jak v ní "padají" mosty. Myslím, že by ale především měly padat hlavy všech těch radních, kteří se o jejich údržbu moc nestarali.

Více

Setkání na nádraží

22. 2. 2018

Svatopluk Beneš by v sobotu 24. února oslavil sté narozeniny. Dnes si na něj přijela do Roudnice zavzpomínat jeho rodina spolu se zástupci tamní radnice. Herec prožil krásné dětství, plné dobrodružství na železnici.

Více

Oldřich má svátek

20. 2. 2018

Oldřich Nový by dnes měl svátek a k němu shodou šťastných náhod právě dostává Retro speciál, který jsem měla možnost připravit.

Více

Zlatá ulička za 250

16. 2. 2018

Věděli jste, že nyní - mimo sezonu - můžete Zlatou uličku navštívit jen do 16 hodin za vstupné 250 Kč /v něm jsou samozřejmě zahrnuty i další objekty/, anebo po 16. hodině zdarma, akorát nebudou otevřené domky s expozicemi, ale pouze ty s prodejnami?

Více

Benzínové pumpy a Jaromír Hanzlík

16. 2. 2018

Nikdy bych nevěřila, že mě jednou budou bavit benzínové pumpy. Díky odborníkovi na slovo vzatému panu Václavu Loulovi jsem se dozvěděla, kdo je projektoval a kdo provozoval /nejen/ za první republiky.

Více

Baví mě žít

14. 2. 2018

Právě vyšlo nové číslo měsíčníku Baví mě žít a v něm se mnou moje dlouholetá kolegyně Jana Divišová vede rozhovor o knížkách a o životě

Více

Něco pro holčičky

8. 2. 2018

Uměleckoprůmyslové museum v Praze přišlo s další pěknou výstavou - tentokrát domečků pro panenky, převzatou z londýnského Victoria and Albert Museum of Childhood.

Více

Nahoru